دانلود رایگان مقاله و بازی و نرم افزار

نرم افزار پخش مویرگی - پلاک خوان - گیت کنترل تردد

مقاله در مورد مواد مخدر

نویسنده :حسین تیگرانی
تاریخ:جمعه 24 تیر 1390-09:50 ق.ظ

مقاله در مورد مواد مخدر

| این مقاله به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر فراهم گردیده |

 عکس   مواد مخدر

مواد مخدر موضوع این مقاله می باشد که در ابتدا مواد مخدر و اعتیاد را تعریف کرده ، دسته بندی مواد مخدر ، سپس تاثیر موارد مخدر بر بدن انسان‌ و در آخر به انواع مواد مخدر و … اشاره شده است ، که فهرست این مقاله بصورت زیر است:

مواد مخدر چیست؟

دسته‌بندی مواد مخدر

تاثیر موارد مخدر بر بدن انسان

انواع مواد مخدر

اعتیاد چیست؟

پیشگیری از اعتیاد به انواع مخدر

شایع ترین مواد مخدر که در ایران مصرف می شوند

علائم و نشانه های مصرف مواد مخدر

علل اعتیاد مصرف مواد مخدر

تفاوت عادت و اعتیاد به مواد مخدر

دانلود کل مقاله مواد مخدر (۷۵ صفحه) در ادامه مطلب

 


مواد مخدر

تعریف مواد مخدر

مواد مخدر به آن دسته از ترکیبات شیمیایی گفته می‌شود که مصرف آنها باعث دگرگونی در سطح هوشیاری مغز شود

تاثیر موارد مخدر بر بدن انسان

مواد مخدر آن دسته از سلول‌های دفاعی بدن را که مسئول از بین بردن مهاجمان به بدن هستند، کاهش می‌دهد. هم‌چنین تمامی داروهای مخدر و روان‌گردان، سلول‌های مغز و نواحی مخـتـلف بـدن را تـحت تاثیر منفی خـود قـرار می‌دهند و تعادل شیمیایی بدن را بر هم می‌زنند.

انواع مواد مخدر

حشیش ، ماری جوآنا ، هروئین ، کوکائین ، ال اس دی ، اکستاسی ، کتامین ، متادون ، آمفی تامین ، قارچها ، جی اچ بی ، حلالها ، استروئیدها ، سرکوبگرها و مسکنها ، پی سی پی ، اکسی کنتین و تریاک

اعتیاد چیست؟

اعتیاد به هرگونه وابستگی جسمی یا روانی که به گونه ای منفی زندگی فرد را متاثر سازد اطلاق می شود و در واقع بیماری است با ابعاد جسمی، روانی و اجتماعی که علاوه بر آسیبهای فراوانی که به سلامتی جسمی و روانی و در نتیجه تمامی ابعاد زندگی فرد وارد می آورد، آثار تخریبی فراوانی را نیز بر روی خانواده و جامعه بر جای می گذارد

وابستگی روانی ( ذهنی ) مشخصه اصلی اعتیاد بوده و برخلاف تصوری که بعضا در جامعه به چشم می خورد بسیاری از موادی که وابستگی جسمی به همراه ندارند ( و از اینرو اعتیاد آور تلقی نمی گردند) دارای وابستگی روانی و کشش شدید بوده ( یعنی در واقع اعتیاد آور هستند ) و به مراتب فاجعه بارتر از مواد با وابستگی جسمی می باشند.

چه مواد و داروهایی اعتیاد آور هستند؟

مواد اعتیاد آور طیف بسیار وسیعی را در برگرفته و عمدتا شامل مواد مخدر( مثل تریاک، هروئین، شیره، کدئین، دیفنوکسیلات، مرفین، پتدین، متادون، ترامادول، کرک، تمجزیک یا بوپرنورفین …) ،مواد محرک و توهم زا( مثل کوکائین، شیشه ، قرص اکستازی، حشیش،LSD …)، برخی آرامبخشها ( عمدتا از داروهای گروه دیازپام)، سیگار، الکل می باشد. با توجه به تعریف اعتیاد و نقش مهم وابستگی روانی در آن موارد دیگری از جمله قمار، اینترنت نیز اعتیاد آور می باشند.

علائم و نشانه های مصرف مواد مخدر

در ابتدای شروع مصرف مواد مخدر , نمی‌توان از روی مشخصات ظاهری به اعتیاد افراد پی برد, ولی با ادامه مصرف مواد, رفتارهایی در فرد ایجاد می شود که ممکن است ما را به اعتیاد او مشکوک کند.دانستن این نشانه ها, خانواده ها را در شناسایی اعتیاد اطرافیان یاری می دهد.

تفاوت عادت و اعتیاد به مواد مخدر

عـادت  و  اعتیاد  دو اصطلاح و عنوانی هستندکه در افکار عمومی به غلط مشابه و معادل هم در نظر گرفته می‌شوند در صورتی که اختلاف کلی و اساسی با هم دارند .

 عکس   مواد مخدر

پسورد : www.tak-tahghigh.com

 نوع مطلب : متفرقه  مناسبت ها 
دنبالک ها: تک تحقیق | دانلود مقالات 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات