دانلود رایگان مقاله و بازی و نرم افزار

نرم افزار پخش مویرگی - پلاک خوان - گیت کنترل تردد

مقاله پیرامون هواپیما

نویسنده :حسین تیگرانی
تاریخ:چهارشنبه 29 تیر 1390-02:57 ب.ظ

مقاله پیرامون هواپیما

 عکس   هواپیما

عنوان این تحقیق هواپیما می باشد می باشد که در ابتدا به معرفی هواپیما سپس انواع هواپیما و در آخر هم اجزای هواپیما پرداخته شده است ، که فهرست این مقاله بصورت زیر است:

هواپیما چیست؟

تاریخچه هواپیما

طراحی هواپیما

اجزای مختلف هواپیما

چگونگی هدایت هواپیما

سیستم های ناوبری وهدایت هواپیما

نشان دهنده های الکترونیکی هواپیما

جهت یابی در هواپیما

چگونگی مدیریت پرواز هواپیما

چگونگی کاهش سرعت در هواپیما

عوامل موثر در مصرف سوخت هواپیما

دانلود کل مقاله هواپیما (۶۱ صفحه) در ادامه مطلب

هواپیما چیست؟

هواپیما همانطور که از نامش پیداست وسیله نقلیه ای است که هوا را می پیماید بیشتر قطعات بکار رفته در هواپیما از آلیاژ آلومینیوم تیتانیوم کروم نیکل و مواد مرکب دیگر است

تاریخچه هواپیما

اندیشه پرواز به آسمان ها و رهائی از زمین از دیر باز در مخیله آدمی وجود داشته است . در افسانه ها اساطیر یونان و روایات بسیار باستانی این آرزوی دیرین بشر به خوبی مشاهده می شود . در کتاب ها آمده است که یکی از امپراتوران باستانی چین اژدهای بزرگی از پارچه مخصوص ساخت و درون آن را از دود گرم پر کرد و در برار چشمان متحیر رعایای خویش اژدها را به آسمان فرستاد .

طراحی هواپیما

طراحی هواپیما مبحث ویژه ای در رشته هوا فضا است. این مبحث با مباحث تحلیلی دیگر از قبیل آئرودینامیک ، سازه، کنترل و پایداری و موتور اختلاف کلی دارد. به عبارتی طراحی هواپیما درسی است که تمامی آن مباحث تحلیلی را به هم پیوند داده وبا استفاده از تکنیکهای ویژه این درس، محصولی را ارائه می کند که این محصول هواپیما نام دارد.

اجزای مختلف هواپیما

هواپیما ها همانند سایر ماشینها از اجزاء اصلی ، فرعی و کمکی مختلفی تشکیل شده اند که توسط اتصال دهنده های گوناگونی مانند پرچ، پیچ، جوش، چسب و … به یکدیگر متصل می شوند.

چگونگی هدایت هواپیما

انسان از روزهائی که شروع به سفر کرد از ابزارهائی جهت ناوبری استفاده می کرده تا راه خود را پیدا کند، اولین ابزار وی از نوع طبیعی بود مانند خورشید، ماه، ستاره ها، کوه ها، دریاچه ها و حتی درخت ها. او با توجه به این نشانه ها راه خود را پیدا کرده به مقصد می رسید.

سیستم ناوبری و هدایت هواپیما

جهت یاب خودکار(ADF)

این سامانه با استفاده از سیگنال ارسالی از ایستگاه های زمینی می تواند جهت ایستگاه فرستنده را مشخص نماید که از آن جهت ناوبری استفاده  می گردد. سامانه ADF از آنتن، پنل کنترل و یک گیرنده تشکیل شده است. این سامانه معمولا بصورت دوتایی در هواپیما نصب می گردد تا در یک زمان بتوان سیگنال های دو ایستگاه مختلف را دریافت و ناوبری دقیق تری انجام داد.

نشان دهنده الکترونیکی هواپیما

نشان دهنده الکترونیکی نشان گرهای حیاتی هستند که اطلاعات مربوط به شرایط و وضعیت هواپیما را در اختیار خلبان و برج مراقبت قرار می دهند.

نشان دهنده های الکتریکی به چهار دسته تقسیم می شوند

جهت یابی درهواپیما

“به دنیای ناوبری مدرن خوش آمدید” این جمله ایست که هنگام روشن کردن گیرنده های ناوبری ماهواره ای در نمایشگر خیلی از گیرنده ها دیده می شود.

چگونگی مدیریت پرواز هواپیما

با بالا رفتن هزینه های پرواز هواپیما ها شرکت های سازنده دست به کار شدند تا با به کار گیری تکنولوژی مدیریت پرواز را سامان دهند تا هزینه ها و خطا های انسانی تا حد ممکن کاهش یابد، این کار باعث کاهش کار خلبان و افزایش ایمنی نیز می گردد.

چگونگی کاهش سرعت در هواپیما

وزن و سرعت فرود هواپیما های غول پیکر امروزی بقدری بالاست که ترمز هیدرولیکی هواپیما به تنهایی توان متوقف کردن آن را در یک فاصله معین و کوتاه را ندارد پس بنابراین ما نیازمند ابزارهای دیگری هستیم تا بلکه بتوانیم مقداری از سرعت هواپیما را قبل از برخورد چرخ ها به زمین بکاهیم.

عوامل موثر در مصرف سوخت هواپیما

گستردگی سرزمین ، بعد مسافت ، پراکندگی مراکز جمعیتی و ناهمواریهای طبیعی و مشکلات دسترسی خطوط حمل و نقل زمینی و دریایی از جمله عواملی هستند که موجب شده اند جابجایی هوایی مسافر و کالا در ایران به عنوان یکی از سریع ترین ، ایمن ترین و مناسب ترین اشکال حمل و نقل شناخته شود و مورد توجه قرار گیرد.

 عکس   هواپیما

پسورد : www.tak-tahghigh.comنوع مطلب : صنعت  اقتصادی  نظامی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات