دانلود رایگان مقاله و بازی و نرم افزار

نرم افزار پخش مویرگی - پلاک خوان - گیت کنترل تردد

بمباران شیمیایی سردشت

نویسنده :حسین تیگرانی
تاریخ:جمعه 17 تیر 1390-09:48 ق.ظ

تحقیق پیرامون بمباران شیمیایی سردشت

| این مقاله به مناسبت سالروز بمباران شیمیایی سردشت سال ۱۳۶۶ فراهم گردیده |

 عکس   بمباران شیمیایی سردشت

موضوع مقاله بمباران شیمیایی سردشت می باشد که در ابتدا جنگ شیمیایی ایران و عراق ، تشریح حادثه بمباران شیمیایی سردشت سپس سخنرانی مقام معظم رهبری در مورد مردم سردشت و در آخر دلایل بمباران شیمیایی سردشت پرداخته شده است ، که فهرست این مقاله بصورت زیر است:

جنگ شیمیایی ایران و عراق

علت نامگذاری روز مبارزه با سلاح های شیمیایی

سردشت نماد مظلومیت ملت ایران

دردهای مردم سردشت

بیانات مقام معظم رهبری در مورد مردم سردشت

دلایل بمباران شیمیایی سردشت

دانلود کل مقاله بمباران شیمیایی سردشت (۶۲ صفحه) در ادامه مطلب

 

بمباران شیمیایی سردشت

جنگ شیمیایی ایران و عراق

اولین بار عراق در تاریخ ۲۳/۱۰/۱۳۵۹ از گاز تهوّع‌ آور در منطقه میمک استفاده کرد تابستان سال ۱۳۶۲ دوباره بمباران شیمیایی را در مقیاس وسیع آغاز نمود و از سال ۱۳۶۳به بعد ( عملیات بدر ) استفاده از این نوع سلاح‌ها را گسترش داد و شلمچه، خرمشهر، حلبچه، مریوان، گیلان‌غرب، اشنویه، فاو، سرپل ذهاب،آبادان و … توسط این سلاح مورد اصابت واقع شدند.

علت نامگذاری روز مبارزه با سلاح های شیمیایی

هشتم تیرماه از آن رو به عنوان « روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی » نامگذاری شد که در بعد از ظهر روز یکشنبه هفتم تیر ۱۳۶۶( برابر با ۲۸ ژوئن۱۹۸۷) شهرستان سردشت با جمعیتی حدود ۱۲ هزار نفر، توسط هواپیما های رژیم بعث عراق مورد حمله بمبهای شیمیایی و گاز خردل و تاولزا قرار گرفت.

سردشت نماد مظلومیت ملت ایران

بعد از ظهر روز یکشنبه هفتم تیرماه ۱۳۶۶ شهرستان سردشت با جمعیتی حدود ۱۲ هزار نفر، توسط هواپیما های رژیم بعث عراق مورد حمله بمب های شیمیایی و گاز خردل و تاولزا قرار گرفت که در این حمله صدها تن به شهادت رسیده و بیش از ۸ هزار مصدوم و زخمی بر جای ماند و همچنان هر ساله شاهد پر کشیدن تعدادی از این مصدومین به جمع کشته شدگان هستیم.

بیانات مقام معظم رهبری در مورد مردم سردشت

خیلی خوش آمدید خانواده های محترم و عزیز جانبازان ! این یک دیدار نمادین است؛ ضمن اینکه بنده این فرصت را پیدا کردم که با تعدادی از جانبازان عزیزمان و همسران و پدر ان و مادر ان و فرزندانشان از نزدیک دیدار کنم که این برای من توفیق بزرگی است و خدا را بر آن سپاس می گزارم.

دلایل بمباران شیمیایی سردشت

هدف اصلی و اساسی در هر جنگی ، به دست آوردن پیروزی است. طرف های درگیر به انحاء مختلف سعی می کنند در خاتمه ی جنگ به عنوان نیروهای غالب شناخته شوند، لذا برای رسیدن به آن از تمامی راهکارها و قابلیتهای خود استفاده می کنند.

 عکس   بمباران شیمیایی سردشت

پسورد : www.tak-tahghigh.com

 

 



نوع مطلب : مناسبت ها  تاریخی 
دنبالک ها: تک تحقیق | دانلود مقالات 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic